تولید سالانه ۱۰۰ تن خاویار تا چهار سال آینده

بدون دیدگاه

رئیس سازمان شیلات کشور گفت: با اقدامات انجام شده تا افق ۱۴۰۴ به تولید سالانه ۱۰۰ تن خاویار در سال خواهیم رسید.

به گزارش ایسنا، حسین حسینی در همایش ملی ماهیان خاویاری و صنایع وابسته با بیان اینکه روز ملی خاویار بهانه‌ای برای توجه ویژه به خاویار ایرانی به عنوان نشان جهانی است، گفت: به دلیل ممنوعیت ایجاد شده، امکان صید تجاری ماهیان خاویاری وجود ندارد. از این رو بیش از ۱۰ سال است که در حوزه پرورش اقدامات خوبی صورت گرفته که لازم است تسریع داده شود.

وی ادامه داد: با برنامه ریزی انجام شده در افق ۱۴۰۴ میزان تولید  گوشت ماهیان خاویاری به ۲۰ هزار تن و خاویار به ۱۰۰ تن خواهد رسید.

رییس سازمان شیلات کشور اضافه کرد: کمیته سرمایه گذاری تشکیل شده است که در این بخش از افرادی که در حوزه صنعت شیلات از جمله خاویار ورود کرده‌اند حمایت خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: برای استحصال گوشت ماهیان خاویاری سه سال و برای خاویار آن هشت سال زمان لازم است، از این رو بحت تنفس و بازگشت سرمایه مهم است که با حمایت‌های وزیر، این اتفاق رخ خواهد داد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به تسهیلات سرمایه در گردش برای آبزی پروران گفت: تسهیلات  ۲۰۰ میلیون تومانی برای شیلات کارت با سود ۱۲ درصد  و  تسهیلات ۸۰۰ میلیون تومانی با سود ۱۵ درصد برای بازارگاه در اختیار تولیدکنندگان قرار  داده می شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

نوشتهٔ پیشین
سرپرست اداره محیط زیست انزلی از مرگ و میر تعداد زیادی از انواع ماهیان در این تالاب خبر داد.
نوشتهٔ بعدی
تندیس ویژه جشنواره ملی ماهیان خاویاری به لاهیجان رفت
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست